top of page

ModPortrait exhibition catalogue. In it you can find my drawing which has been exhibited at MEAM Museum (Museu Europeu d'Art Modern), Barcelona and Caja Rural de Aragon and Arte Roma Gallery in Zaragoza.

Image credits:

@modportrait @artelibre10 @museumeam @barcelona.academyofart @artemiranda1922 @lauraguoke

Paroda A Mončio muziejuje iki 2023 03 01.jpg

Iš menotyrininkės dr. Danutės Zovienės tekstų:

„Lauros Guokės kūryba – netipinis reiškinys nūdienio Lietuvos meno lauke.
2016 m. žymiausiame pasaulyje portretų konkurse BP Portrait Award, kurį kasmet rengia Nacionalinė portretų galerija (NPG ) Londone, Laura Guokė tapo nugalėtoja Travel Award kategorijoje už tapybinį portretą Petras (akrilas, drobė, 146 x 200 cm) ir kaip viena iš šešių pasaulio menininkų, laimėjusių šio konkurso apdovanojimą buvo pristatyta 2019 m. BBC dokumentiniame filme Menininko portretas (Portrait of an Artist; https://www.bbc.co.uk/programmes/n3ct6mj6), skirtame konkurso BP Portrait Award 30-mečiui. Po šio konkurso Ritsonos pabėgėlių stovykloje (Graikija), kur menininkė ne tik tapė, bet ir savanoriavo, jos sukurti portretai Rima and Muhammed Ahmed (akrilas, drobė, 150 x100 cm); Monika (akrilas, drobė, 150 x100 cm), buvo eksponuoti Londono nacionalinėje portretų galerijoje, Ekseterio karališkajame Alberto memorialiniame muziejuje ir meno galerijoje (2017), Škotijos nacionalinėje portretų galerijoje, Edinburge, Sunderland muziejuje (2018). Portretus įsigijo MO muziejus Vilniuje, iš kurio kolekcijos parodai Kodėl taip sunku mylėti? (2020–2021) juos pasirinko kuratoriai – Olandijos multimedijų menininkė Saskia Boddeke ir režisierius Peteris Greenaway‘jus. 2018 m. Lauros Guokės nutapytas Berniukas iš Alepo (aliejus, akrilas, drobė, 150 x 100 cm) tarptautiniame Three Bridges Foundation konkurse (Lenkija) buvo įvertintas Pagrindiniu prizu (First prize), o 2021-aisiais Lokarno kino festivalio metu (Šveicarija) menininkė buvo apdovanota tarptautine Specialiąja nepriklausomų kino kritikų premija Boccalino d'Oro 2021 (Premio Boccalino d'Oro 2021 Locarno) už meninį tapybos ir video projektą Trys pasauliai. 2022m. L. Guokės kūriniai buvo eksponuojami net dviejuose pasauliniuose renginiuose: tarptautinio šiuolaikinių portretų konkurso „Mod Portrait“ finalininkų parodoje (Museu Europeu d‘Art Modern) Barselonoje, ir Chianciano meno bienalėje, vykstančioje Museo d‘Arte di Chianciano (Italija). Čia už portretą „Lukas“ (akrilas, aliejus, drobė, 122x200cm) menininkė buvo įvertinta Pirmąja premija figūratyviojo meno kūrinių kategorijoje.
 

<...> Pasirinkimas II (2021–2022) įkūnyta dualistinė simbolinio vaizdinio struktūra, kurią aprašė dar Platonas, skirdamas idealistinę amžinųjų idėjų buveinę ir juslinį pasaulį. Nors menininkė kalba apie bendražmogiškas temas: gyvenimą ir mirtį, kančią ir meilę, t. y. kas tikra ir amžina, tačiau realūs žmonės ir įvykiai jos kūriniams suteikia pamatinio tikrumo. Ruošdamasi šiam projektui Laura Guokė ir vėl savanoriavo, bendravo su pabėgėliais, tačiau kūriniuose vengė tiesmukumo, tarsi sakydama: „Mes esam ir mūsų nėra“.

Projekte Pasirinkimas II tikrovė (karas Ukrainoje, o anksčiau – Sirijoje, Palestinoje) persmelkta archetipiais ar biblijiniais įvaizdžiais, kurie įgyja simbolių prasmių. Kaip tikra šiuolaikinio meno kūrėja Laura Guokė nevengia intertekstualumo, nuorodų į klasiką. Todėl jos kuriamas daugiasluoksnis vaizdinys  įgyja savotišką kinematografinę magiją: išplėtotą siužetinį pasakojimą – su savo herojais, jų istorijomis ir tų istorijų tęsiniu kūriniuose.

Tapybos drobėje „2022 –ųjų Madona“ (akrilas, drobė, 150x150) pavaizduota besilaukianti moteris atliepia bendrinį Madonos įvaizdį. Jos rankų padėtis ne tik saugo būsimą gyvybę, bet ir primena Sandro Botticelli‘o paveikslo „Veneros gimimas“ (1482–1485) kompozicinę struktūrą. Tiesa, kitaip nei Botticelli‘o Venera, skleidžianti švelnų liūdesį, „2022-ųjų Madona“ persmelkta gilaus skausmo, kokį dabar patiria daugybė Ukrainos moterų. Fone nutapytas detalus, nelyginant renesansiniame paveiksle, Kyjivo peizažas tiksliai atkuria šio miesto vaizdą iki karo ir jau sugriautą, o virš jo plytintis dangus apeliuoja į istorinio laiko aktualiją – desperatišką užpultos šalies prašymą „uždengti dangų“. Kitame ciklo paveiksle „Salvator Mundi“ (akrilas, drobė, 150x150) tarp šovinių gilzių gulintis kūdikis be nuorodų į tautybę simbolizuoja Pasaulio Gelbėtoją (Evangelija pagal Joną, 4, 14), o nutapyta sužeista mergaitė drobėje „Užmigęs vaikas“ yra akivaizdi nuoroda į Andrea Mantegna paveikslą Miręs Kristus“ (apie 1490). Neatsitiktinai projekto Pasirinkimas paveikslus vienija kompozicinėje schemoje naudojamas ir aštuonkampio motyvas, simbolizuojantis dvasinį pabudimą, amžinąjį gyvenimą, prisikėlimą, tobulumą.“

My paintings were featured in Artists Responding To… magazine. If you are in London, you can find it at TATE Modern @tate

Thank you Artists responding to

Image credits: 'Artists responding to...'

Laura Guokė

Purchase link:

https://www.artistsrespondingto.co.uk/

1 prizas figūratyviojo meno kūrinių kategorijoje Chianciano bienalėje 2022, Italijoje (Museo d‘Arte di Chianciano).
Už tapybos kūrinį "Lukas", (aliejus, akrilas, drobė,122x200)
First Prize in the category of Figurative Artworks at the Chianciano Biennale 2022 (Museo d‘Arte di Chianciano) for my painting „Lukas‘ (oil and acrylic on canvas, 2000x1220mm)

Chianciano Biennale 2022 Winners_11.jpg
IMG_4733c.jpg
Screenshot_LRT 10 08 2.jpg
Kulturos Barai  09 virselis_edited.jpg

Tapybos, skulptūros,video kūrinių ciklas  "PASIRINKIMAS" 
Dr. Danutės Zovienės straipsnį apie parodą skaitykite "Kultūros Baruose"(Nr. 9) 

 
 

STATE_Top 30 people of the year 2021_.jpg

Žurnalas „Valstybė“ - „30 Lietuvos metų žmonės“.
Laura Guokė Lietuvos metų žmonių trisdešimtuke.

“Valstybė (State)" magazine - "30 Lithuanian people of the year".

 
 

Lietuvių menininkei L.Guokei – tarptautinis kino kritikų apdovanojimas „Boccalino d'Oro“ _
ilmattinodelladomenica_20210516_034_0.jp

Publication in IL GIORNALE DELL'ARTE
'THE ART NEWSPAPER' (Ticino)

Ticino x stampa (1)-9_edited.jpg

Short films 'Stories Behind the Portraits with Laura Guoke'

Trumpametražiai filmai  "Portretų istorijos su Laura Guoke"

Trumpametražių filmų užbaigimą iš dalies finansuoja LIetuvos kultūros taryba.

The completion of the documentary short films is partly financed by the Lithuanian Council for Culture.

LTK_Logotipas(1).jpg

©Filming credits:  LONELYLEAP  https://lonelyleap.com/ 

LTK_Originalus_Logotipas_anglu.jpg

©Filming credits:  LONELYLEAP  https://lonelyleap.com/ 

2.jpg
1a.jpg

Documentary 'Portrait of An Artist'
Dokumentinis filmas "Menininko portretas"
View - Press here / spausti čia

Laura Guoke_BP Portrait Awards  2016_Jor

Ryto Allegro
LRT Radio interview 
press here/spausti čia

Straipsnis Airijos Sunday Independent dienraštyje. Article in Ireland's Sunday Independent.